Sıkça Sorulan Sorular

Novomobil Nedir?

2021 yılı itibariyle, Ticaret Bakanlığı onayıyla “Yetkili Yenileme Merkezi” olan Altar Grup Sistem ve Danışmanlık A.Ş. markasıdır. Novomobil bünyesinde yenilenmiş telefonlar, tabletler ve aksesuarları satılmakta; tüm yenilenmiş cihazlarda geçerli 12 ay garanti sunulmaktadır.

Novomobil bayileri tarafından satılan ürünler nasıl test edilmektedir?

BTK onaylı tanılama programı kullanılarak, ikinci el telefonların 60’dan fazla noktası test edilir.

Novomobil bayileri tarafından satılan ürünler de garantili midir?

Evet. Novomobil yetkili alıcı ve satıcısı olan tüm bayilerde satılan yenilenmiş telefon ve tabletler, Ticaret Bakanlığı güvencesi ile 12 ay garanti kapsamındadır.

Satılan telefonların kozmetik durumu nasıldır?

Tüm yenilenmiş telefonların kozmetik durumu sıfır cihazlarla aynı olacak şekilde mükemmel seviyededir. Ekran ya da kasada en ufak bir çizik dahi bulamazsınız.

Satılan telefonların bütün fonksiyonları çalışmakta mıdır?

Evet. Tüm yenilenmiş telefonlar öncelikle BTK onaylı tanılama programı ile kapsamlı şekilde test edilir ve arızalı parçaları tespit edilir. TSE onaylı uzman ekibimiz tarafından hassasiyetle onarılan cihazlarda orijinal ya da muadili yedek parçalar kullanılmaktadır. Onarım sonrası tekrar kondisyon testlerine tabi tutulan cihazlar en iyi performans seviyesinde olduğu onaylandıktan sonra satışa sunulur.

Kutu içerisinde neler bulunmaktadır?

Novomobil kutusunda yenilenmiş telefon, sim kart iğnesi, cihaza uyumlu şarj/data kablosu ve garanti belgesi bulunmaktadır.

Telefonumu Novomobil’e nasıl satarım?

Kullanılmış telefonunuzu Novomobil bayilerine satabilirsiniz. BTK onaylı tanılama programı kullanılarak cihazlara değerinde ve adil fiyatlandırma yapılmaktadır.

Novomobil kayıp ve çalıntı telefonları mı satın alıyor?

Hayır. Satın alma yapılmadan önce telefonların IMEI numaraları BTK sisteminden kontrol edilerek kayıp/çalıntı olup olmadıkları tespit edilir. Geçmiş kaydı temiz olmayan cihazlar BTK’ya bildirilir ancak satın alınmaz.

Neden Novomobil’i seçmeliyim?

Çünkü sıfır cihaz kalitesine en yakın, bir o kadar uygun fiyatlı yenilenmiş telefonlar için tek adres Novomobil. Novomobil’de, kullanılmış cihazlar en kapsamlı ve güvenilir programlar kullanılarak test edilir ve geçmiş verileri geri döndürülemez şekilde silinir. Sadece arızalı parçaların en kaliteli yenileri ile değiştirilmesi ile bütün fonksiyonları çalışan yepyeni yenilenmiş cihazlar üretilir. Üstelik böylece elektronik atık miktarını da düşürmeye büyük katkı sağlanır.

12 ay garanti nedir?

Novomobil’de, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketinin güvencesi ile tüm yenilenmiş ürünler 12 ay garanti kapsamındadır.

Novomobil’e sattığım telefonumdaki geçmiş veriler geri getirilebilir mi?

Fabrika ayarlarına geri döndürülen cihazlarda, korsan yazılımlar kullanılarak silindiği sanılan verilerin izlerini okuyarak geçmiş kişisel verilere kolayca ulaşılabilmektedir. Novomobil’e teslim ettiğiniz cihazınızdaki geçmiş verileriniz, BTK onaylı veri silme ( data wiping) yazılım programı kullanarak asla geri döndürülemeyecek şekilde silindiğinden emin olabilirsiniz.

Telefonumu satarken nasıl göndereceğim?

Kullanılmış telefonunuzu Novomobil’e satmanın iki yolu var. Size en yakın bayiye teslim ederek hızlıca değerinde fiyatını öğrenerek ödemenizi alabilirsiniz. Novomobil ofisine göndermek isterseniz de cihazını size vereceğimiz kargo kodunu kullanarak size en yakın kargo şubesine teslim edebilirsiniz. Kargo koduna “telefon sat” sayfasındaki gerekli bilgileri doldurarak ulaşabilirsiniz.

Kargo ücretsiz mi?

250₺ ve üzeri tüm alışverişlerde kargo ücretsizdir.

Telefonumu satarken kargo ücretsiz mi?

Evet. Telefonunuzu Novomobil ofisine gönderirken de kargo ücreti ödemezsiniz.

Telefonu nasıl iade ederim?

Yenilenmiş telefonu herhangi bir sebeple, 30 gün içinde size en yakın Novomobil bayine teslim ederek ya da kargoyla bize göndererek iade edebilirsiniz. İade işlemleri başlatmak için hesabım > iade işlemleri bölümünü kullanabilirsiniz.

Kişisel bilgilerim Novomobil ile güvende mi?

Evet. Novomobil platformunda yer alan verileriniz KVKK güvenle saklanmaktadır. Ayrıntılı aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz. Novomobil’e sattığınız eski cihazınızdaki veriler ise BTK onaylı yazılım ile geri döndürülemez şekilde silinir.

Ödeme seçeneklerim neler?

Novomobil’den alacağınız 5.000₺ ve altı yenilenmiş ürünlerde 12 ay, 5.000₺ ve üstü yenilenmiş ürünlerde 6 ay taksit yaptırabilirsiniz.

 


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR